archervarius: (козак)
[personal profile] archervarius
Начитавшись рекламних топів про внутрішній туризм, який завдяки баксу цвіте і пахне, вирішив розігріти старий добрий лайномет. Є чимало місць, де на туриста чекає розчарування - і про них варто розповісти, а також показати на вихід.

Топ-5 туристичних розчарувань України

Софіївка. Є легенда, що граф Потоцький, помираючи, заповідав своїм гайдукам не пускати в парк більше 1000 людей одночасно. Якщо серйозно, то на протязі всього зеленого сезону в вихідні в Умані люди затуляють дерева, і помилуватися пейзажем без двадцяти гостей Софіївки не вийде. Якщо додати паршиву інфрастуктуру навколо - можна назавжди вирішити приїжджати в парк лише вранці в понеділок. Або взимку, в 30-градусний мороз.

sofia.png
Весь парк - на Панорамах

Якщо вас туди занесло: найменше людей - зі сторони сходів біля агроуніверситету. Якщо ви на транспорті - то можна пофотографуватися на мальовничих полях біля Умані, вони симпатичні всю весну та літо.

Альтернатива: Олександрія в Білій Церкві. Нудніше, але спокійніше. А взагалі краще під вечір в Маріїнці погуляти.


Говерла

Гості регіону залюбки піднімаються на вершину від Заросляка - і неабияк пишаються підкоренням (в майці і тапочках) Найвищої Гори України. Стежкою на Говерлу щодня топає кількасот туристів, а значить - не менше 10 бігає по вершині, де знаходиться Найвищий смітник України - загиджений, витоптаний, утиканий сумнівними пам'ятними знаками, завішаний клаптиками ганчірок. Все те, від чого хочеться втекти в гори, концентрується на вершині Говерли і переконує туди не ходити.

goverla.png
Весь підйом на Говерлу - на Панорамах

Якщо вас туди занесло: зачекінилися на вершині - і прогулятися по хребту. Але тільки якщо є час, нормальний одяг та взуття, і хороша погода. Назад повертатися тим же шляхом, Чорногора в тумані блудить.

Альтернатива: будь-яка інша вершина хребта, наприклад, стрімкий Петрос та Піп Іван з руїнами обсерваторії. Красивіше, чистіше, безлюдніше, ближче до природи.


Скалатський замок (та інші малі замки Західної України)

Скалатський вибраний для прикладу, йому вторять Невицький, Надвірнянський, Бучацький та іже з ними. Зазвичай це купа каміння з однією-двома баштами і романтичною легендою. Князь Якецький збудував, Хезе-паша зруйнував, селяни розтягли камінюки на сараї. Екзальтовані туристи можуть додумувати подробиці, але суть незмінна: руїни нудні та однакові, а часом ще й захаращені. Можна сфотографувати десяток замків, а потім довго думати, де який.Якщо вас туди занесло: мінімальна фотосесія з героїчним лицем на фоні стіни - і геть від нудьги.

Альтернатива: дві ненудні руїни - Кременець та Червоногород. З гори Бона у Кременці відкривається розкішний краєвид, і руїни стін дуже фотогенічні, особливо в тумані - на фоні зеленої трави. В Червоногороді обвалилося пів-вежі, і результат теж мило виглядає на фото. Шпеєр би втішився.


Озеро Синевир

Морське око, перлина Карпат. Невеличке озерце, навколо якого стежкою снує купа людей з автобусів. Є два майданчики з гарними краєвидами, але чи варто дві години трястися найгіршими в Закарпатті дорогами (особливо автобусом, який ходить раз в ніколи), щоб за 30 хвилин обійти озеро? Підкидають місцеві кафе: те, що в туристичному проспекті "обід із закарпатських страв в гуцульській колибі", в реальності - "40 комплексів №1 по 6 на стіл і швидко, бо через півгодини друга група приїжджає!". Родзинка: на майовку в озері плодяться жаби. Вода аж кипить, здоровенні квакозаври плигають навколо водойми. Дорога вгору всіяна свіжими кишками і без того гидотних створінь.

synevyr.png
Прогулянка навколо озера - на Панорамах

Якщо вас туди занесло: прогулятися по гірських маршрутах біля озера. Висоти там помірні, а стежки - марковані. Можна навіть вийти на трасу до Долини. Варіант - поїхати в Колочаву, де є кілька непоганих музеїв.

Альтернатива: високогірні озера Свидовця. Доїхати на УАЗику туди не набагато довше і дорожче - але це найкрасивіші водойми в Карпатах.


Вилково

Українська Венеція. Кожен раз, коли так говорять, один нащадок дожів іде топитися в жабурястому єрику серед хат Вилкова. І не виходить, бо там мілко.

Вилково - однозначно цікаве місто, не схоже на жодне інше. Дельта Дуная - одне з місць, яке треба побачити в Україні. Але рівняти це сонне містечко серед комишів з Венецією - святотатсво. Мало хто знає про Вилково, але ще менше знають, що туди веде 20 кілометрів розбитого в тріск танкодрому від Татарбунар, який плавно переходить в убиту трасу Одеса-Рені. Ще один сюрприз Вилкового - основний аттракціон "поїздка на нульовий кілометр" триває зазвичай півтори години в одну сторону - на човні серед островів. І якщо туди ще можна тримати інтерес до плавнів, то назад хочеться вити комишевим котом.Якщо вас туди занесло: повністю розслабитися і забути всі рекламні принади. Вилково своєрідне та варте уваги, достатньо розслабитися і "їсти що дають". Спішити нікуди - час тут тягнеться повільно, а автомобіль по місцевих дорогах - ще повільніше. Синхронізуватися з плавнями допоможе цілющий "снаряд" місцевого вина в рюкзаку.

Альтернатива: два снаряди місцевого вина в рюкзаку.

Туристичне задоволення - це побачене / очікування. Тому розслабитися і насолоджуватися - і нудьга відступить. Але дрібка розумного вибору - як сіль до страви, зробить поїздку справді смачною.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

archervarius: (Default)
archervarius

February 2017

S M T W T F S
   1234
56789 1011
12131415161718
19202122232425
262728    

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 23rd, 2017 05:45 am
Powered by Dreamwidth Studios